Nasi licealiści wcielają się w polskich wieszczy... po włosku

Czy dzisiejszą młodzież może zachwycić nauka wierszy na pamięć? Naszych licealistów na pewno! Nie tylko zachwyca, ale również skłania do poszukiwania przekładów  w różnych językach utworów najznamienitszych polskich wieszczy. Oto właśnie troje reprezentantów z naszego liceum wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Dać  Odpowiednie Obce Słowo" w kategorii język włoski.

"Nulla due volte accade", "Il primo amore" Wisławy Szymborskiej oraz "Il ciottolo" Zbigniewa Herberta to przekłady wierszy, które uczniowie klasy 1F: Blanka Wojdak i Magdalena Lewczuk oraz Mateusz Miller z kl. 4A pięknie zaprezentowali w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Dać Odpowiednie Obce Słowo"w kategorii język włoski.

Uczniowie ćwiczyli akcent, intonację i wyraz artystyczny pod okiem swojej nauczycielki pani Marty Szyszko-Boguty. Na wyniki czekamy do 10 marca a juz dziś gratulujemy udziału. (AG)