Drzwi Otwarte na Politechnice Warszawskiej

Już w środę, 1 lipca br. Politechnika Warszawska po raz kolejny otworzy swoje drzwi przed wszystkimi, którzy w przyszłym roku akademickim chcieliby rozpocząć naukę na tej uczelni. Wizyta na Politechnice Warszawskiej będzie możliwa bez wychodzenia z domu. Poniżej publikujemy zaproszenie na wirtualne Drzwi Otwarte PW.

Zachęceni sukcesem majowych Drzwi Otwartych w formie online postanowiliśmy spotkać się z naszymi kandydatami ponownie, w niezwykle ważnym dla nich czasie. Już 1 lipca, w dniu rozpoczęcia rekrutacji na studia*, na profilu PW na Facebooku i YouTubie będziemy transmitować wydarzenie, podczas którego przekażemy najważniejsze iformacje dotyczące rekrutacji oraz studiowania na Politechnice Warszawskiej. Odpowiemy na pytania kandydatów i rozwiejemy wątpliwości, które być może powstrzymują niektórych maturzystów przed zarejestrowaniem się na wymarzony kierunek. 

czytaj więcej

Sukces naszych uczniów w projekcie „Łączka"

Uczniowie klasy 1c zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Projektu Historycznego „Łączka i inne miejsca poszukiwań". W projekcie wzięło udział 48 grup z całej Polski. Do finału zakwalifikowano 14 grup, które we wrześniu spotkają się na finałowym pokazie w Belwederze.

czytaj więcej

Rozstrzygnięcie Konkursu "Od geografii do chemii"

W związku ze wstrzymaniem konkursu „Od geografii do chemii” po I etapie, który odbył się w dniu 9 marca 2020 roku, spowodowanego pandemią koronawirusa, oraz informacją Ministra Edukacji Narodowej ogłoszoną dnia 2 czerwca 2020 roku o braku możliwości wznowienia zajęć szkolnych w trybie innym niż nauczania zdalne do końca roku szkolnego, Komisja Konkursowa podjęła decyzję o odwołaniu II etapu Konkursu i przyjęciu rozstrzygnięcia, że wyniki z I etapu Konkursu będą wynikami końcowymi.

W związku z powyższym przyznano następujące nagrody:

Czytaj dalej

Egzaminacyjne ABC

Tegoroczny egzamin maturalny odbędzie się w szczególnych okolicznościach, przy zachowaniu specjalnych środków ostrożności związanych z koniecznością ochrony przed koronawirusem.

Zachęcamy do zapoznania się z procedurami organizacji egzaminu maturalnego, aby już na etapie wyjścia z domu przygotować się do nowych zasad. Pamiętajcie, że na teren szkoły nie wnosimy książęk, maskotek ani telefonów komórkowych. Należy też mieć ze sobą maskę lub przyłbicę do zasłaniania ust i nosa. Szczegółowe wytyczne w załączonym zarządzeniu Dyrektora Szkoły. 

Otwórz Zarządzenie w sprawie wprowadzenia procedury organizacji egzaminu maturalnego w roku szkolnym 201/2020

Zapraszamy na dzień otwarty

Warunki, w których się znaleźliśmy zmuszają nas do szukania nowych sposobów dotarcia do kandydatów do naszego liceum. Wszystkich zainteresowanych naszą szkołą zapraszamy na Dzień Otwarty online, który odbędzie się w czwartek, 28 maja br. o godz. 17.00.

Podczas spotkania zaprezentujemy naszą szkołę oraz ofertę klas pierwszych, którą przygotowaliśmy dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Dzień otwarty to niepowtarzalna okazja, aby jeszcze przed wakacjami poznać nowych wychowawców klas. Będzie można też dowiedzieć się o warunkach i terminach rekrutacji do szkoły, w tym do klasy dwujęzycznej. Przewidziano też czas na zadawanie pytań. 

Wejście poprzez:
Zoom meeting ID: 721 5330 5530  Hasło: 38LO 
lub bezpośredni link  Wejdź na spotkanie online 

Drzwi Otwarte na PW

Politechnika Warszawska, z którą od lat współpracujemy zaprasza na nietypowe Drzwi Otwarte.

Drodzy Kandydaci,

chociaż tej wiosny nie możemy się z Wami spotkać podczas imprezy organizowanej naterenie Politechniki Warszawskiej, to jednak mamy ciekawą alternatywę. Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnych Drzwiach Otwartych, które odbędą się 22, 23 i 24 maja – w Waszych komputerach, telefonach i tabletach :) 

czytaj więcej

Egzamin w reżimie sanitarnym

Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów, w tym egzaminu maturalnego w 2020 roku.

W naszej szkole trwają przygotowania do tegorocznego egzaminu maturalnego. W związku z ogłoszeniem na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej wytycznych sanitarnych dotyczących procedur przeprowadzenia egzaminu w dobie pandemii koronawirusa, musimy być przygotowani na duże zmiany. Warto już dzisiaj zapoznać się z tym, co nas niebawem czeka. Więcej informacji znajdziecie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Otwórz wytyczne przeprowadzania egzaminów

Matura w czerwcu

Znamy już nowy termin egzaminu maturalnego, który z powodu stanu epidemii został przeniesiony na czerwiec 2020 roku. Wiemy już, że tegoroczni absolwencji liceum nie będą musieli zdawać egzaminów ustnych. Egzaminy pisemne rozpoczną się w poniedziałek, 8 czerwca egzaminem pisemnym z języka polskiego. 

Pełen harmonogram tegorocznych egzaminów maturalnych w Komunikacie Centralnej Komisji Edukacyjnej:

Otwórz Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku