Poznać i opowiedzieć historię

Nasza mobilność uczniowska w Czechach nie zwalnia tempa! Za naszymi Erasmusowiczami 3 dni pełne podróży czeskimi kolejami.

We wtorek odbył się wyjazd do Brna, którego najważniejszym punktem była piękna Willa Tugendhutów (dom wpisany na listę dziedzictwa kulturowego z wyjątkowym wnętrzem i historią).

Środa i czwartek stały pod znakiem stolicy Czech - Pragi. Odwiedziliśmy Centrum Sztuki Współczesnej DOX w której uczestniczyliśmy w warsztatach związanych z wystawą "Kafkaesque", która koncentruje się na odzwierciedleniu twórczości i poetyki Kafki w sztuce współczesnej. Był także czas na zwiedzanie starego miasta. Zaś zwieńczeniem wczorajszego dnia był koncert Holly Humberstone w kultowym klubie Rock Cafe.

Drugiego dnia wizyty w Pradze zwiedziliśmy Narodowe Miejsce Pamięci Bohaterów Heydrichiády - wyjątkowego muzeum, które jest jednocześnie miejscem pamięci czeskiego narodu, zlokalizowanego w podziemiach prawosławnego kościoła pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego.

Wizyta naszych uczniów w 1st International School of Ostrava jest częścią projektu eTwinning „Facing History and Ourselves Through Storytelling”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.