Druga Międzyszkolna Konferencja Erasmus+

W naszej szkole odbyła się „Druga Międzyszkolna Konferencja Poświęcona Działaniom w programie Erasmus+”, której byliśmy organizatorami. Dzięki otrzymanej Akredytacji Narodowej Agencji Programu Erasmus+

realizujemy projekty zwiększające aktywność edukacyjną naszych uczniów i nauczycieli. Podczas konferencji nauczyciele i uczniowie zaprezentowali nasze osiągnięcia w obszarach współpracy międzynarodowej eTwinning Polska w ostatnim roku oraz szkolne inicjatywy, które wprowadziliśmy od początku uczestnictwa w programie Erasmus+

Nasi nauczyciele uczestniczą w kursach językowych i metodycznych, poszukują zagranicznych placówek do realizacji wspólnych projektów. Dzięki nawiązaniu takiego partnerstwa szkół nasi uczniowie mają możliwości uczestniczyć w Grupowych Mobilnościach Edukacyjnych. W tym roku odbyły się dwie takie mobilności dla uczniów, do szkoły Keizer Karel College w Niderlandach oraz CȘE CN,,Iulia Hasdeu” Lugoj w Rumunii, w których wzięło udział 24 uczniów naszego liceum. W przyszłym roku planujemy kolejne mobilności dla uczniów i nauczycieli.

Nasi goście wysłuchali również wykładu przedstawiciela Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Agencji Narodowej Programu Erasmus Polska pana Adama Ducha „Akcja 1 Mobilność uczniów i kadry Edukacji szkolnej".

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji, przedstawicielom Dzielnicy Wilanów i warszawskich szkół:

XCIX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

XLII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Warszawie