Nasza druga wymiana uczniowska Erasmus+ w tym roku szkolnym - zakończona!

Wraz z partnerami z Liceul Teoretic Iulia Hasdeu z Lugoj w Rumunii zrealizowaliśmy projekt pt. Parallel Histories w ramach programu Erasmus+. Projekt zakładał stacjonarną współpracę podczas dwóch tygodniowych mobilności edukacyjnych uczniów, odpowiednio w Polsce i Rumunii. Pierwsza mobilność, czyli nasz wyjazd do Rumunii, odbyła się w kwietniu tego roku i był to wyjazdów naszych uczniów do szkoły partnerskiej. Rumunii przybyli z rewizytą w maju.

czytaj więcej

Życzenia z Ambasady

Z okazji Dnia Dziecka Nasze dzieci dostały życzenia z Ambasady Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Dziękujęmy!

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE HISTORYCZNYM

25 maja w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się finałowa Gala Ogólnopolskiego Projektu Historycznego „Łączka i inne miejsca poszukiwań 2022/2023". Byliśmy tam i my - uczniowie z klasy 1c Wiktoria Nadolska, Lena Osak, Ustyna Maksysko, Karolina Jastrzębska, Magdalena Pietras, Szymon Gieleciński, Bartosz Kaczorowski, Szymon Włodarczyk

czytaj więcej

Odznaka Szkoły eTwinning 2023!

Nasza szkoła znalazała się w zaszczytnym gronie szkół, którym przyznano odznakę eTwinning School Label 2023! W tym roku wyróżniono 4485 placówek edukacyjnych z całej Europy, w tym 78 polskich szkół. Placówki wyróżnione Odznaką Szkoły eTwinning stanowią doskonały przykład korzyści płynących z udziału w eTwinningu dla całej szkoły. Aktywnie wdrażają i promują wartości i metody pedagogiczne eTwinningu, stanowią punkt odniesienia dla lokalnej społeczności i są wzorem do naśladowania dla innych szkół. 

czytaj więcej

II Wilanowski Fotomaraton

Lubisz robić zdjęcia? Znasz Wilanów? Masz ochotę powalczyć o drona?
Zapraszamy do udziału w fotograficznej grze plenerowej w której nagrodą główną jest dron DJI Mini 2.  Udział jest bezpłatny.
6 godzin. 6 tematów. 6 zdjęć. 
Termin: 21 maja 2023 roku

Czytaj więcej

MATURA 2023

Kochani Maturzyści! Życzymy Wam bystrości umysłu i lekkiego pióra. Zadań i tematów, które pozwolą na wykazanie się wiedzą i umiejętnościami, optymizmu i dużo wiary, że efekty Waszej pracy będą satysfakcjonujące. Powodzenia! 

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Już niedługo upragniona "majówka". Ten wolny czas to nie tylko czas odpoczynku, ale również czas pamięci - 3 Maja - tego dnia Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Pomimo że dokument ten został podpisany 232 lata temu, to nadal niesie on wiele uniwersalnych przesłań i jest wzorem konsensusu między zwaśnionymi politycznymi stronami. Dlatego w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to ważne wydarzenie.

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi! Zadbajmy wspólnie o naszą planetę🌍

Nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Moje miasto bez ELEKTROŚMIECI". Przez cały następny tydzień od 24.04 do 28.04.2023 w naszej szkole organizujemy zbiórkę elektrośmieci. Wszystkie zużyte sprzęty składamy obok altany śmietnikowej od ulicy Wiertniczej 26.

Czytaj więcej

MATH SHOT - Nasz autorski projekt matematyczny na eTwinning

Od lutego 2023 roku w naszej szkole aktywnie realizujemy nasz autorski projekt Math Shot! Jest to pierwszy matematyczny projekt w naszej szkole na międzynarodowej platformie eTwinning. Do współpracy zaprosiliśmy szkoły z Chorwacji i Hiszpanii. Projekt buduje wspólne płaszczyzny między matematyką a sztuką fotografii, poprawia myślenie matematyczne, popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną oraz inspiruje do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii. 

czytaj więcej

Międzynarodowy projekt eTwinning z religii

Od marca 2023 roku uczniowie naszego Liceum z kl. 1e i 1f pod kierunkiem pani Anny Bilip biorą udział w międzynarodowym projekcie z Religii na platformie eTwinning. Tytuł projektu w którym bierzemy udział to Kobiety w Biblii, Kobiety w Koranie. Dzięki aktywności uczestników powstały już: logo, banner, filmy o szkole, odbyło się spotkanie nauczycieli z Turcji i Polski oraz przydzieliliśmy obowiązki nad głównymi zadaniami projektu.

Czytaj więcej

Kurs językowy w ramach Akredytacji programu Erasmus+ na lata 2022-2027

Kolejni nasi nauczyciele odbyli kurs w ramach programu otrzymanej Akredytacji Programu Erasmus+. Panie Marzena Gałecka-Borowska, Dorota Zwolenik oraz Małgorzata Jurys uczestniczyły w kursie dla nauczycieli w Europass Teacher Academy we Florencji, gdzie w międzynarodowym towarzystwie ćwiczyły swoje komptenecje językowe.