Współpraca z Czechami na finiszu

Projekt eTwinning „Facing History and Ourselves Through Storytelling”, który realizujemy z czeską 1st International School of Ostrava wchodzi w ostatnią fazę. 

Po kilku miesiącach współpracy, spotkaniach online oraz wizycie naszych uczniów w Ostravie nadszedł moment podsumowania e-Twinningowej pracy. Z tego powodu w czwartek, 23 kwietnia odbyło się spotkanie online, podczas którego uczestnicy zapoznali z ich ostatnim wspólnym zadaniem - napisaniem opowiadania. Z pomocą online'owej ankiety, uczniowie zadecydowali o szczegółach i formie realizacji tego zadania.

W najbliższych tygodniach, w 5 zespołach stworzą ebooka, który zwieńczy miesiące wspólnych działań projektowych.

czytaj więcej

Kolejne kursy Erasmus+ za nami

W ubiegłym tygodniu troje nauczycieli zakończyło tygodniowe kursy realizowane w ramach programu Erasmus+. Szkolenia odbyły się w stolicy Grecji, Atenach.

Pani Magdalena Janowska uczestniczyła w kursie doskonalącym znajomość języka angielskiego, natomiast panowie Mikołaj Sankowski i Piotr Stankiewicz poznawali nowoczesne narzędzia TIK uatrakcyjniające prowadzenie lekcji. 

czytaj więcej

Pamięci pomordowanych w Katyniu

W czwartek, 11 kwietnia klasa 2E uczciła pamięć ofiar pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Uczniowie wraz z opiekunami udali się do pobliskiego Konstancina-Jeziorny, gdzie w 2010 roku, na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej, zbudowano pomnik poświęcony pamięcy 11 mieszkańców tej miejscowości, którzy zginięli z rąk NKWD w 1940 roku. Tam zapoznali się z tragiczną historią Polaków, uczcili ich pamięć chwilą ciszy, złożyli kwiaty i zapalili znicz. 

W 2010 roku krewna zamordowanego w Charkowie por. rez. dr. Jana Gutkowskiego, pani Hanna Gutkowska opublikowała tekst o zbrodni katyńskiej, który przytaczamy poniżej. 

czytaj więcej

Dzień otwarty dla kandydatów do liceum

Jeśli chciałbyś rozpocząć naukę w naszej szkole - przyjdź na Dzień Otwarty dla kandydatów, który organizujemy już 9 kwietnia 2024 r. (wtorek) o godz. 18.00

Spotkanie rozpoczniemy na sali gimnastycznej, gdzie opowiemy krótko o profilach trzech klas, które otworzymy we wrześniu, o realizowanych przez nas projektach. Przedstawimy także nauczycieli uczących w naszym liceum. Po krótkiej prezentacji zaprosimy na spacer po szkole. Hala sportowa, basen, nowoczesne pracownie, komfortowa strefa wypoczynku to tylko wybrane atrakcje. W każdej sali będą na naszych Gości czekać uczniowie i nauczyciele, którzy ze szczegółami opowiedzą o szczegółach życia w naszej szkole. 

Więcej o profilach klas, zdjęcia z naszych imprez oraz wirtualny spacer po szkole w zakładce REKRUTACJA.

Mobilność nauczycieli

Za nami pierwsza mobilność nauczycieli w ramach programu Erasmus+.

Dzięki akredytacji Narodowej Agencji Programu Erasmus+ Pani Anna Zalewska i Pani Anna Janicka odbyły 6 dniowy kurs w stolicy Grecji-Atenach. Kurs pt. "Google for education: Search, Collaborate and Create prowadzony był w szkole językowej Europass.

W kursie uczestniczyli również nauczyciele z Włoch, Cypru i Hiszpanii.

Koniec drugiej mobilności

Wszystko co dobre szybko się kończy. 

Po wczorajszym pełnym wrażeń zwiedzaniu ogrodu Keukenhof i wspólnym wieczorze podsumowującym cały wyjazd, dziś nasi Erasmusowicze wylądowali na polskiej ziemi. Drugą już taką wymianę z Keizer Karel College można zaliczyć do zdecydowanie udanych. Już możemy potwierdzić, że w przyszłym roku szkolnym też odwiedzimy Niderlandy.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.

zobacz zdjęcia

Holenderska mobilność dobiega końca

W drugiej połowie mobilności w Amstelveen nasi Erasmusowicze nie mieli czasu na nudę.

W czwartek wzięli udział w "scavenger hunt" i odkrywali sekrety miasteczka. Zaś po południu czekał ich tradycjny niderlandzki lunch - broodje kroket - a po nim praca nad prezentacjami, które nasi Licealiści wspaniale zaprezentowali podczas wieczorku, na którym zjawiły się goszczące rodziny.

czytaj więcej

Our Common (Hi)story w Amstelveen    

Za nami pierwsze dni pobytu naszych licealistów na wymianie uczniowskiej w Amsterdamie. Ten czas wykorzystują na lepsze wzajemne poznanie swoich kultur i historii.

Drugi dzień mobilności w Niderlandach był intensywny. Podczas zwiedzania Muzeum Ruchu Oporu w Amsterdamie uczniowie poznali historię drugiej wojny światowej z niderlandzkiej perspektywy. Odwiedzili również miejsce pamięci ofiar Holokaustu "National Holocaust Names Monument". Następnie udali się do muzeum fotografii FOAM, gdzie aktywnie uczestniczyli w warsztatach na temat "street photography" i sami stali się paparazzi starającymi się uchwycić na kliszy istotę Amsterdamu.

czytaj więcej

Nasi w Amsterdamie

Mobilność niderlandzka 2024 rozpoczętą!

Dziś nasi licealiści biorący udział w projekcie "Our Common (Hi) story" wraz z opiekunami wylądowali w Amsterdamie! Wraz z uczniami i nauczycielami ze szkoły partnerskiej Keizer Karel College będą w nadchodzącym tygodniu brać udział w wielu działaniach i warsztatach kulturowo-historycznych.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską 

czytaj więcej

Dary dla Domu Samotnej Matki

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki na rzecz Domu Samotnej Matki "Bezpieczna Przystań" w Zielonce.
Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc. Dzięki Wam jesteśmy pewni, że istnieją dobrzy ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

czytaj więcej...