Sport w Potockim

W XXXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie wszyscy uczniowie, bez względu na talenty i zdolności sportowe mają możliwość rozwijania swoich umiejętności podczas zajęć wychowania fizycznego, zajęć dodatkowych oraz poprzez udział w rozgrywkach sportowych na terenie szkoły i w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie posiada świetne zaplecze sportowe, na które składają się wspaniałe obiekty, m. in.:

• klimatyzowana hala z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej oraz widownią na około trzysta miejsc,
  • sala gimnastyczna,
  • dwudziestopięciometrowa pływalnia z sześcioma torami, mały basen, brodzik, jaccuzi, sauna,
  • zewnętrzne, trawiaste boisko do piłki nożnej o wymiarach 75 x 45 metrów,
  • zewnętrzne, tartanowe boisko do gry w koszykówkę,
  • skocznię do skoku w dal z tartanowym rozbiegiem.