Walka ze stresem-projekt "Recepta na zdrowie"

Uczestnicy naszego autorskiego projektu na eTwinning  pt. "Recepta na zdrowie"  zrealizowali  kolejne, ciekawe zadanie.

W tym miesiącu uczniowie biorący udział w projekcie  (z naszej szkoły są to : z kl. 5a- Patrycja S.,z kl. 5b- Maksymilian B. i Ksawery M.,z kl. 6a- Aniela Cz.,z kl.6b- Natalia Rz.,z kl.6c- Paula G. i Julia O., z kl. 7e-Olivia R. oraz z klasy 8a- Wiktor P., Weronika P., Pola Sz., Ines T., Antonina P., Zosia Sz. i Maryna P.) podzielili się swoimi sposobami na walkę ze stresem. I tak powstał ebook ukazujący jak można poradzić sobie w sytuacjach stresujących, co może nam pomóc, aby lepiej panować i ograniczyć negatywne skutki stresu.

Większość chorób i dolegliwości trapiących ludzi ma pośredni lub bezpośredni związek ze stresem. Negatywne emocje oddziałują na układ nerwowy i zmieniają gospodarkę hormonalną, co wywołuje nie tylko zmiany w organizmie, ale też rozpoczyna samonapędzający się mechanizm – stres powoduje zaburzenia nerwicowe, hormonalne i zdrowotne, te zaś intensyfikują złe samopoczucie i przyczyniają się do zwiększenia nerwicy. W leczeniu stresu przydatne są zajęcia relaksacyjne, uprawianie aktywności fizycznej i znalezienie hobby, które pozwoli zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Choć stres jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka, to jednak każdy z nas może nauczyć się nad nim lepiej panować.

NASZ EBOOK- ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NASZYCH SPOSOBÓW NA WALKĘ ZE STRESEM :)

Kliknij.