Pomoc w sprzątaniu zabytkowego cmentarza- akcja klasy 8b

16.11.2021 r. Młodzież z klasy 8b  przy wsparciu Szkolnego Koła Wolontariatu, postanowiła zorganizować w tym roku wyjazd do Lasek, koło Warszawy aby pomóc w sprzątaniu zabytkowego cmentarza, który usytuowany jest obok Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niewidomych.

Sam Ośrodek założony został przez s. Różę Czacką i mieści się w Laskach, położonych w otulinie Puszczy Kampinoskiej. Obecnie do samodzielnego życia przygotowuje się tam ponad 250 uczniów z całej Polski.

Na terenie tej instytucji znajduje się zabytkowy cmentarz leśny, na którym pochowani są nie tylko współpracownicy Ośrodka ale i przyjaciele tej instytucji a w tym Tadeusz Mazowiecki z żoną. W pomoc przy sprzątaniu cmentarza zaangażowani byli nie tylko uczniowie lecz także rodzice. Podczas pracy oprócz wysiłku, miło spędziliśmy wspólnie czas. Wszyscy mieliśmy bardzo dobrą zabawę z liśćmi, sami także woziliśmy się w taczkach.

Po trzy godzinnej pracy zostaliśmy miło zaskoczeni przez gospodarzy, w tym pracujące tam siostry zakonne, które przygotowały dla nas słodki poczęstunek i oprowadziły po muzeum niedawno błogosławionej s. Elżbiety Róży Czackiej.

Wielkie brawa dla klasy 8b! heart