Wolontariat

                                                                                                

Koordynator wolontariatu: Pani Magdalena Janowska
Opiekunowie: Pani Agnieszka Zawistowska, Pani Anna Stanisławska

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów oraz rodziców na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec ludzi oraz zwierząt. Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodego człowieka poprzez wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia. Staramy się, aby uczniowie w naszej szkole byli pełni pasji i zaangażowania, kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka.

Czytaj...

Szlachetna Paczka 2023

Jak co roku wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu pakowali Szlachetną Paczkę, tym razem dla Pana Romana. Zaprawieni w bojach szybciutko poradzili sobie z 13 paczkami.

czytaj więcej...

Światełko pamięci

15.12.2023r.  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wybraliśmy się na Cmentarz Wilanowski, w celu zaopiekowania się opuszczonymi grobami.

Wolontariusze posprzątali opuszczone, zapomniane groby  i zapalili znicze jako symbol pamięci.  

czytaj więcej...

Kiermasz-podziękowania

W zeszłym tygodniu-30 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny, którego celem była zbiórka pieniędzy dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich-przyjaciele osób starszych. Stowarzyszenie organizuje akcję "Podaruj Wigilię".
Zapewniają osobom starszym nie tylko wigilijną kolację, ale też upominki i troskliwą obecność.

czytaj więcej...

Zbiórka darów dla zwierząt

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania „darów” w postaci karmy, kocy, legowisk, misek, itp. rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Azyl Pod Psim Aniołem… zarówno Uczniom, Rodzicom jak i Nauczycielom. 

czytaj więcej...