Mobilność edukacyjna naszych nauczycieli w ramach Programu Erasmus+

Pani Magda Bibrzycka-Dębska, Pani Magdalena Janowska i Pan Rafał Sołoducha wzięli udział w tygodniowym  (20-24.03.2023 r.) kursie języka angielskiego. Szkolenie odbyło się w szkole językowej BELS MALTA mieszczącej się w Saint Paul‘s Bay na Malcie.

Każdy dzień nauki składał się z dwóch dwugodzinnych bloków przedzielonych krótkimi przerwami na posiłek i kawę. Pierwszy blok dotyczył gramatyki, drugi konwersacji. Uczestnictwo w kursie było doskonałą okazją do przełamywania bariery językowej w kontaktach interpersonalnych oraz wymiany doświadczeń zawodowych.

Po wyczerpujących zajęciach był czas na odpoczynek i intensywne zwiedzanie niezwykle urokliwych i zabytkowych miejsc na Malcie: Błękitna Laguna, Błękitna Grota, wyspa Gozo, średniowieczne miasteczko Mdina i wiele innych.

Podsumowując, kurs językowy na Malcie okazał się być niezwykle cennym doświadczeniem, umożliwił rozwój kompetencji językowych, przyczynił się do zwiększenia poczucia pewności siebie uczestników, którzy zdecydowanie łatwiej mogli porozumiewać się z innymi w języku angielskim, dał szansę zdobycia ogromnej wiedzy językowej, wiedzy dotyczącej historii Malty. Zdobyta wiedza i doświadczenie oraz poszerzenie kompetencji językowych pozwolą na realizowanie projektów międzynarodowych.