"Create your own country" - finał projektu w klasie 2c

Uczniowie klasy 2c zakończyli międzyprzedmiotowy historyczno-geograficzny projekt. Zadniem głównym było stworzenie własnego państwa w oparciu o podane wcześniej  kryteria historyczno-geograficzne. Projekt przygotowali nasi nauczyciele p. Karolina oraz p. Piotr na podstawie metody Project Based Learning in parallel,

którą poznali podczas kursu w Dublinie, w ramach projektu "The Breakthrough Project - wielopłaszczyznowy rozwój kadry na miarę Europy" w programie Erasmus+.  Uczniowie przez dwa tygodnie pracowali w zespołach na lekcjach historii i geografii. Każda grupa stworzyła własne państwo, pamiętając o najważniejszym kryterium - dwujęzyczności pracy, gdyż metoda Project Based Learning zakłada wprowadzenie języka angielskiego na innych przedmiotach, w tym przypadku geografii i historii. 30 maja uczniowie zaprezentowali swoje państwa: Rugalia, Boalia, Piel, Vertigo i Republic of Success, a komisja - w składzie: pan Piotr Stankiewicz i pani Karolina oraz reprezentant uczniów z klasy 2a Mateusz Miller - oceniła efekt dwutygodniowej pracy zespołów. Zachęcamy do obejrzenia prac w holu na 2.piętrze. Więcej zdjęć uczniów i ich prac można obejrzeć na naszej stronie - facebook liceum.