Nasi wolontariusze wspierają "słodką paczkę"

W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy słodycze, które wolontariusze szkoły podstawowej i liceum zbierali wśród naszych uczniów. Słodycze zostały przekazane na oddział psychiatrii dzieci i młodzieży w szpitalu uzdrowiskowym w Konstancinie-Jeziornie. Na zdjęciu nasi uczniowie próbują unieść słodki ciężar naszych darczyńców. 

Hojność naszych uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji. Góra słodyczy powędrowała do pobliskiego Konstancina-Jeziorny, gdzie od kilku lat działa oddział psychiatryczny, w którym przebywa młodzież w wieku od 14 do 18 roku życia. O to, czym jest "słodka paczka" i dlaczego jest taka ważna, zapytaliśmy pana Piotra Stankiewicza, który uczy geografii w tamtejszej szkole. 

Oddziały psychiatryczne, także te dla dzieci i młodzieży jeszcze do niedawna pozostawały tematem tabu. Od kilku lat to się zmienia. Młodzi ludzie mają coraz większą świadomość, że mogą tam uzyskać pomoc, podobnie jak korzystamy z pomocy szpitali ortopedycznych czy kardiologicznych. Jednak, jak w każdym szpitalu, tak i w szpitalu psychiatrycznym okres leczenia bywa trudny. Szczególnie, że przypada w czasie, w którym z powodu obostrzeń covidowych odwołano wszystkie odwiedziny. Młodzież ma oczywiście czas na spotkania z terapeutami, lekcje w klasach, zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez wychowawców, jak również czas wolny. Jednym z jaśniejszych punktów pobytu w szpitalu jest tzw. "słodka paczka". W tym czasie personel szpitala udostępnia pacjentom słodycze, które zostawili wcześniej ich rodzice. Ponieważ nie wszyscy rodzice mogli dostarczyć coś słodkiego, więc mogłoby dojść do sytuacji, w której ktoś nie dostałby słodyczy. Ale dzięki takim akcjom, dzięki Waszemu zaangażowaniu i otwartemu sercu, przez kolejne tygodnie magazyn słodyczy jest uzupełniony. 

Stąd, w imieniu wszystkich pacjentów i pracowników szpitala jeszcze raz chcę Wam serdecznie podziękować za to, że potraficie się dzielić z innymi, którzy w tej chwili są w trudniejszej sytuacji.