Konkurs Przyrodniczy "Od geografii do chemii"

Konkurs Przedmiotów Przyrodniczych 
"Od geografii do chemii"
V edycja - 2019/2020

Zapraszamy do udziału w V edycji Konkursu Przedmiotów Przyrodniczych "Od geografii do chemii". Po raz kolejny zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego do udziału w konkursie organizowanym przez XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie. 

Udział w konkursie jest bezpłatny. Pierwszy etap polega na rozwiązaniu testu udostępnionego szkołom. Test sprawdza wiedzę i umiejętności z zakresu podstawy programowej przedmiotów: przyroda, geografia, fizyka, biologia i chemia. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z materiałami zawartymi w pakietach podstawowych projektu ERIS, realizowanego przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, który od początku wspiera nas w organizacji tego konkursu. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu. 

Dwudziestu uczestników, którzy uzyskają najlepsze wyniki w I etapie Konkursu zostanie zakwalifikowanych do Wielkiego Finału, który odbędzie się w naszym Liceum, położonym w Królewskiej Dzielnicy Warszawy - Wilanowie. Na wszystkich finalistów czekają upominki, dodatkowe zajęcia oraz smaczny poczęstunek. Zwycięzcy otrzymają nagrody, m.in. sprzęt elektroniczny. 

Harmonogram Konkursu:

  • 6 marca 2020 r. (piątek) – termin przesłania zgłoszeń przez Szkoły;
  • 10 marca 2020 r., (wtorek) godz. 9.10 – rozpoczęcie testu Etapu I;
  • do 13 marca 2020 r., (piątek) godz. 12.00 – ogłoszenie wyników Etapu I;
  • 24 marca 2020 r., (wtorek) godz. 10.00 – Etap II (w Zespole Szkół nr 79 w Warszawie);
  • 24 marca 2020 r., godz. 13.30 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Dokumenty do pobrania:

Archiwum Konkursu