Spotkanie projektowe

THE POSITIVE THINKING GUIDE  to nasz autorski projekt, który ma na celu pokazać jak można zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Często sama myśl o chorobach czy zaburzeniach psychicznych budzi strach – nadal jest w tym temacie obecne pewne tabu, choć coraz częściej – na szczęście! – jest przełamywane.

27.02.2023 odbyło się spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie (nasi partnerzy w projekcie to: Turcja i Chorwacja). To spotkanie było wyjątkowe, ze względu na aktywność uczniów i ciekawe zadania. Przez ostatni miesiąc uczniowie pracowali w mieszanych międzyszkolnych zespołach, gdzie pod opieką jednego nauczyciela pracowali nad określonym zadaniem. Taka współpraca dała możliwość lepszego poznania się i nawiązania nowych znajomości. Podczas głównego webinarium zespoły zaprezentowały efekty swojej pracy. I tak powstał ebook zawierający sposoby na walkę ze stresem i depresją. Oto nasz ebook: kliknij

23 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. Nazywana jest chorobą duszy i ciała. Jednak należy pamiętać o tym, że depresja jest uleczalna. Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne!

Ponadto podczas spotkania uczniowie korzystając z cyfrowej tablica interaktywnej Jamboard opracowali zasady bezpieczeństwa w internecie.

Realizacja tego projektu jest możliwa dzięki uczestnictwu naszej szkoły w ETwinning Europe European School Education Platform zrzeszającej nauczycieli i uczniów z całej Europy.