Gościnnie w Potockim

Dodane: 21st Kwiecień 2018 przez admin w Aktualności

Sobotni Dzień Otwarty w naszym liceum przerodził się w wesołe, rodzinne świętowanie. Po oficjalnej prezentacji naszej szkoły i obejrzeniu spektaklu Teatru Scena 38 nasi Goście wybrali się na wycieczkę po szkole. Zaczęliśmy od obiektu sportowego, który od początku swego istnienia przyciąga do naszej szkoły młodych sportowców. Oprócz dużej hali sportowej, nasi uczniowie korzystają m.in. z basenu sportowego.

Kolejnym etapem Dnia Otwartego były wizyty w pracowniach, rozmowy z uczniami i nauczycielami. Na II piętrze, gdzie na co dzień nasi uczniowie mogą odpocząć na wygodnych kanapach zorganizowaliśmy kawiarenkę. Można było skosztować ciast upieczonych przez panie ze szkolnej stołówki. Ogromne wrażenie zrobiła klasa 2d prezentując swoje wynalazki technologiczne. Uczniowie współpracują z Politechniką Warszawską, a w Potockim mają możliwość rozwijania swoich pasji.

Podczas Dnia Otwartego swoją premierę miała także „Geograficzna piaskownica” – każdy chętny mógł usypać dowolną formę terenu, która w czasie rzeczywistym pokrywała się poziomicami tworząc barwną mapę hipsometryczną. Od dziś nasi uczniowie nie będą mogli w prosty sposób przyswoić kartograficzne metody przedstawiania wysokości n.p.m.

Dzień otwarty to tylko wstęp do tego, co może spotkać Was w XXXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Kostki Potockiego. W naszej szkole tak samo jak nauka, ważna jest dobra, przyjazna atmosfera, czego przedsmak mieliście podczas dzisiejszej wizyty. Zapraszamy do nas już we wrześniu.

21 kwietnia – Dzień Otwarty dla kandydatów

Dodane: 13th Kwiecień 2018 przez admin w Aktualności

Dzień otwarty

W roku szkolnym 2018/2019 czeka na Was: Czytaj więcej…

Nagroda Publiczności dla Emily Kemp

Dodane: 8th Kwiecień 2018 przez admin w Aktualności

W czwartek, 5 kwietnia br. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej „Romantic Poetry  Festival”,  w ramach Festiwalu Poezji  Języków Obcych. Emily Kemp, uczennica klasy 3A naszego Liceum dostała Nagrodę Publiczności za recytację w języku angielskim wiersza Wisławy Szymborskiej „Miłość szczęśliwa”. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

P1030880

Wywiadówki o jeden dzień później

Dodane: 5th Kwiecień 2018 przez admin w Aktualności

Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu kwietniowego dnia otwartego dla rodziców uczniów naszej szkoły. Zamiast środy, 25 kwietnia będzie to czwartek, 26 kwietnia br. w godz. 17.00 – 18.30.
Przypominamy, że wszystkie ważne daty, o którym powinniśmy pamiętać publikujemy w zakładce Terminarz roku szkolnego 2017/2018

Kwiecień miesiącem bez dzwonków

Dodane: 5th Kwiecień 2018 przez admin w Aktualności

Od 1 kwietnia w naszej szkole umilkły wszystkie dzwonki. I nie jest to primaaprilisowy żart, ale pewien edukacyjny eksperyment. W kwietniu musimy radzić sobie bez dzwonków – zarówno uczniowie jak i nauczyciele częściej zerkają na rozmieszczone w całej szkole zegary, aby punktualnie rozpoczynać i kończyć zajęcia.

No bell clock

Zaobserwowano, że w szkołach, w których na zawsze pożegnano się z tradycyjnymi dzwonkami uczniowie są bardziej odpowiedzialni, uczą się lepszego wyczucia czasu, ale przede wszystkim mają większy komfort pracy, gdyż mniej się stresują, a w szkole jest znacznie ciszej. O tym, czy kwietniowy eksperyment się powiedzie przekonamy się już za miesiąc. Jeśli macie swoje uwagi i spostrzeżenia, podzielcie się nimi z Waszymi nauczycielami i wychowawcami.

Wyniki konkursu gimnazjalnego

Dodane: 25th Marzec 2018 przez admin w Aktualności

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotów Przyrodniczych „Od geografii do chemii” publikujemy w zakładce konkurs gimnazjalny. Finalistom gratulujemy.

20 marca 2018 roku w Sali Białej Muzeum – Pałacu w Wilanowie odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: „Pół żartem, pół serio – o uczuciach”, nad którym honorowy patronat objęli: Burmistrz Dzielnicy Wilanów oraz Muzeum – Pałac w Wilanowie.

Czytaj więcej…

„Śladami van Gogha”

Dodane: 21st Marzec 2018 przez admin w Aktualności

Za nami rozdanie nagród w konkursie plastycznym. W tym roku uczniowie warszawskich szkół średnich i gimnazjów zmierzyli się z twórczością Vincenta van Gogha. Napłynęła ponad setka prac, wykonanych różnorodną techniką. Prace były piękne, a jury oprócz niewątpliwej przyjemności podziwiania artyzmu, stanęło przed trudnym zadaniem wyboru zaledwie kilku laureatów.

Czytaj więcej…

Pamiętamy o Katyniu

Dodane: 16th Marzec 2018 przez admin w Aktualności

Jest już tradycją w Kostce Potockim, że nasi uczniowie biorą udział w Konkursie Historycznym „Katyń – Prawda i Pamięć”. W czwartek, 15 marca miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w tegorocznej edycji. Główną nagrodą dla zdobywcy I miejsca jest wyjazd do Kijowa.

WYNIKI:
I miejsce – Julia Lewandowska, klasa 1d;
II miejsce – Maja Kopyt, klasa 1d;
III miejsce – Paulina Ziąbrowska, klasa 2b;
Wyróżnienie – Mateusz Łyssakowski, klasa 1d.

Śladami Van Gogha – wyniki

Dodane: 16th Marzec 2018 przez admin w Aktualności

Znamy już wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego z cyklu „Śladami Van Gogha”. Wyniki są dostępne w zakładce Konkursy organizowane przez szkołę. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w środę, 21 marca br. o godz. 12.00 w Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26a.